Ne, tak tím se skutečně nechci zabývat. Asi tuším, co se pod těmihle pojmy skrývá, ale daleko spíše si vybavím ovíněné poety, kteří květnatě adorují svahy, tratě, podloží a mluví a mluví a mluví. A je to informačně nabité jako pozdní lyrická poezie.
Mimochodem snad neexistuje špatná půda pro pěstování vína, alespoň podle etiket. Nevšimli jste si toho taky? Křemenec, jíl, opuka, pískovec, štěrk a spoustu dalších typů podloží jsou vždy záminkou je vystřihnout na zadní etiketě a pochválit, že dodávají révě to správné.
Sám k výběru vína potřebuji vědět několik málo pro podstatných informací a často ale subjektivních informací:
Poměr cena výkon - Koupit drahé a dobré víno není zase tak složité jako koupit levné a dobré víno. Nebo úplně nejlépe skvělé víno za pár korun. To je skutečná radost. To je pro mě důležitější informace než, jestli má daný ročník lahve v nějakém žebříčku 91 bodů ze 100…
Splnění očekávání - Je to víno takové, jak se o něm veršuje na internetu a mezi odborníky? Nebo je vlastně úplně normální a větší roli u popisu hraje značka a fakt, že si lidi nechtějí připustit, že za x set korun si koupili pořádný bulík na nos? Jde mi o výhru zdravého rozumu nad pomyslnou aurou.
Druhý den - Jsem schopný si vybavit v čem bylo víno zajímavé, odlišitelné od ostatních ještě druhý den, nebo mi úplně zapadlo?
Suché nebo sladké - Jak moc sladké či naopak kyselé (suché) víno je mi pomáhá zjistit a naplánovat si k čemu si ho dám, a kdy ho otevřu.
Žádné komentáře:
Okomentovat